Cirilic, 5. 12. 16

5. prosince 2016, 19:00, Hotel Sudety, Politických vězňů Chomutov

vstupné 100 Kč

Mezinárodní formace muzikantů usazených v České republice a v Holandsku se v roce 2013 nechala inspirovat holandským venkovem  a vydala desku Golden Age.  Kompozice na desce vycházela ze společného hledání odpovědí na otázky: Co chceme sdělit a proč by měla posluchače naše hudba zajímat? Deska Golden Age, zlatý věk, je odpovědí. Čtveřice muzikantů s kořeny na Ukrajině, v Rusku, v Holandsku a v Jižní Koree navázala na odkaz kulturních velikánů. Ty totiž už mladší posluchači vůbec neznají.  Inspiraci se proto muzikanti vydali hledat hluboko do 19. století a do svých kulturních kořenů. Výsledkem je čistá hudba, oproštěná od politických a společenských souvislostí, čerpající v historii, ale přitom zbavená závislosti na čase.
Členové: Kirill Yakovlev – guitar, balalajka     Cyrille Oswald – saxophone, flute, piano         Milos Klapste/Taras Volos – double bass     Dusan Cernak/Daniel Soltis – drums

V Chomutově zahrají Kirill, Cyrille, Taras a Dušan.

V Hotelu Sudety připraví na večer skvělý guláš s chlebem. V jednom ze salonků zřídíme dětský koutek, takže vezměte s sebou i děti. V půl sedmé přijde i Mikuláš (bez čertů).
Doporučujeme si rezervovat stůl na t.: 725 132 422 či na e-mailu restaurace@hotelsudety.cz.

Tisková zpráva

http://eepurl.com/cqD-t9