E Converso, 15. 9. 17

začínáme ve 20.00
ve Sklepení osudu

Revoluční 48/13
Chomutov

vstupné:
90 – 150 Kč (plaťte, kolik chcete a můžete)

Michal Wróblewski –  saxofon, klarinet
Jan Pisklák – kytara
Vladimír Micenko – kontrabas, baskytara
Jan Chalupa – bicí

V kapele E Converso, jež vznikla v roce 2011, spojili síly čtyři talentovaní hudebníci nastupující generace. Saxofonista Michal Wróblewski formaci charakterizuje jako žánrově otevřenou a nevázaně improvizující: „Ve své hudbě pracujeme s improvizací na všechny možné způsoby. Propojujeme vlivy newyorské downtown scény, současného evropského jazzu a volné improvizace .“
E Converso pracuje s náladou, náhodou a emocemi tak, že její formálně plastické kompozice mohou zaznít a také zaznívají každý večer úplně jinak. Svou dynamickou a energickou hudbou s originálním pojetím a s lehkou dávkou humoru bojuje kapela proti hudebním konvencím. V lednu roku 2014 natočila skupina kritikou velmi oceňované debutové album s názvem „Konspirační teorie“.

V listopadu 2017 výjde deska druhá, která byla natočena živě v rámci koncertů v loňském roce. Právě repertoár z nové desky kapela předvede na koncertě v Chomutově.

Přidejte se k události na Facebooku

Michal Wróblewski (Michal Wróblewski Ensemble, Swomp, Kiap, Janoušek-Wróblewski Kvartet)
Absolvent Norwegian Academy of Music v Oslu.  Pohybuje se mezi českou a norskou scénou. V minulosti vystupoval a nahrával např. s Bigbandem Českého rozhlasu, European Jazz Orchestra, Axelem Dornerem, Frankem Gratkowskim, Brianem Charettem, Františkem Uhlířem, Adamem Tvrdým, Radkem Kramplem, Miriam Bayle, Michalem Nejtkem, Marcelem Bártou a kapelami Bran nebo Zrní …

Jan Pisklák (Kalfus-Wróblewski project)
Žije ve Winterthuru ve Švýcarsku, kde se zabývá improvizací, spolupracuje s tanečníky a stepaři. Studoval na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka u Petra Zelenky a Davida Dorůžky. Patří mezi nejosobitější kytaristy na české hudební scéně.

Vladimír Micenko (Swomp, Miloš Železňák, ex Vrgha Powu)
Studoval v Kodani na Rhythmic Music Conservatory, předtím na JAMU a VOŠ Jaroslava Ježka u Jiřího Slavíka, Rastislava Uhrika a Jaromíra Honzáka. Zúčastnil se mimo jiné nahrávání mezinárodně ceněného alba projektu Concept Art Orchestra.

Jan Chalupa (Jananas, Voila, Talaqpo, Kateřina Koščová, Marcel Flemr)
Mnohostraně zaměřený bubeník, který v současné době patří mezi nejvyhledávanější hráče nejen na jazzové scéně. Studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka u Jana Linharta, Daniela Šoltyse a Romana Víchy.

V anketě kritiků a hudebních publicistů skončila deska Konspirační melodie mezi nejlepšími pěti deskami pro rok 2014.

 Jazz pod horami podpořili

Realizováno za finanční podpory Statutárního města Chomutova

Tvurci skupina pro social