Dušan Černák kurz bicí Chomutov

Intenzívny kurz hry na biciu súpravu 2

Tři dny, které budou pro vaši další hru na bicí hodně důležité. Dušan Černák patří mezi nejlepší česko-slovenské bubeníky. A podle ohlasů hraje i nejvyšší ligu mezi lektory.

LAST MINUTE Poslední dvě místa za 1999 Kč/osobu. Při rezervaci uveďte do poznámky ``last minute``.

16. – 18. března 2018
Hotel Sudety, Chomutov

DUŠAN ČERNÁK je jeden z nejvýraznějších bubeníků současné česko-slovenské scény. Je také pedagogem oboru bicích na Mezinárodní konzervatoři Praha.
Je známý svým nezaměnitelným herním projevem a kreativitou. Byl nebo stále je členem těchto formací: Tryptych, Cirilic, Martha Gallaraga & Timbasa, Eduardo Borsuci in Optima Forma, Quattro Formaggi, Limbo, Rene Trossman Blues Band, CCTV Allstars, Wunderbar Band, Hugo Čáves Orchestra, Yo Soy Indigo, Jaroslav Šimíček Quartet, Jan Steinsdorfer Trio a mnoho dalších.

Dušan spolupracoval, ať už jednorázově či opakovaně, s významnými zahraničními hudebníky jako jsou Tony Lakatosh, Oran Etkin, Sabir Mateen, Vitor Campos, Martha Gallaraga, Gilad Atzmon, Joel Frahm či Mark Aanderud.

Je firemní hráč značek Istanbul Mehmet, GD Custom Drums, Balbex drumsticks a Kytary.cz.

CO JE TO INTENZÍVNY KURZ?

„Intenzívny kurz hry na biciu súpravu“ je třídenní série workshopů sestavených do pěti tematických celků. Zaměřuje se na hloubkový rozbor všech důležitých aspektů hry na bicí. Kurz je vhodný pro bubeníky bez ohledu na preferovaný hudební styl nebo úroveň hráčských dovedností. Dušan při kurzu představí kreativní přístupy, které budete moci ihned vyzkoušet. Samozřejmostí je individuální přístup ke každému účastníkovi kurzu. Z nabitých vědomostí a tvůrčích dovedností osvojených při kurzu budete ještě dlouho čerpat inspiraci při zdokonalování svého herního projevu.

TEMATICKÉ OKRUHY
1. Než začneme hrať

Kvalitní rozestavení a naladění soupravy je prvním, hodně důležitým a často podceňovaným předpokladem dobrého výkonu. Prozkoumáme to v širších souvislostech.

2. Technika hry a jej nácvik
Technika hry je prostředek k vyjádření našich muzikálních představ. Komplexní pohled na techniku rukou, nohou, akcenty, na dynamiku, koordinaci, základní prvky a pohyb po soupravě a mnoho dalšího. Kreativní koncepty nácviku techniky hry, které změní a obohatí vaší denní rutinu.

3. Svet rytmov
Držení rytmu a podpora kapely je naší nejdůležitější úlohou. Znalost širokého spektra beglajtů a schopnost tvůrčím způsobem přistoupit k jejich tvorbě z vás učiní všestranné a vyhledávané hráče.

4. Breaky a ich kreatívna výstavba
Hrajete pořád stejné breaky? Máte pocit, že nemáte dostatečnou technickou výbavu na hraní zajímavých breaků? Omyl. Všechno je v hlavě. Ukážeme si, jak může změna v myšlení otevřít vaší kreativitu, což využijete nejen při breacích. Čeká vás prezentace originální metody výstavby breaků a krátkých frází založená na 18 jednoduchých postupech.

5. Sólovanie
Sólování nemusí být exhibice, ale hudební doplněk skladby a koření jakéhokoliv koncertu. Nácvikem sólování rozvíjíme naší muzikalitu a posouváme hranice svých možností.

Kromě zmíněných tematických celků probereme mnoho dalších zásadních témat, jako například cvičení, koordinaci a dynamiku nebo třeba originalitu (kopírovat, inspirovat, tvořit vlastní příběh) a mnoho, mnoho dalšího.

Zájemcům o kurz pošlu podrobné osnovy. Pište na hudba@jazzpodhorami.cz

Začneme v pátek ve 13:00, pokračovat budeme v sobotu a v neděli vždy od 11:00 do 14:00 a pak od 15:00 do 18:00.

Ako bude kurz prebiehať záleží aj na Vás! Pokiaľ sa chcete venovať akejkoľvek téme ktorú nenájdete v osnovách, neváhajte mi napísať. Čím viac otázok položíte, tým viac sa dozviete.“

Cena kurzu

2 800 Kč

Při skupinové objednávce (2 a více osob) cena činí 2 600 Kč.
Cena zahrnuje třídenní intenzivní kurz, výukové materiály, drobné občerstvení během kurzu a vstupné na koncert formace Tryptych. Z kurzu pořídíme také videozáznam, který bude účastníkům k dipozici.

LAST MINUTE Poslední dvě místa za 1999 Kč/osobu. Při rezervaci uveďte do poznámky ``last minute``.

Tak si na Dušanově kurzu zamluvte místo. Vyplňte formulář a obratem se vám ozveme. 

[contact-form-7 404 "Not Found"]