Limbo, 20. 10. 16

20. října 2016, 19:00, Galerie Špejchar, náměstí 1. máje Chomutov

vstupné 100 Kč

Limbo je kapela rozkročena mezi vícero žánry, v podstatě je nad nimi. V praxi balancuje mezi elektrifikovanou a akustickou sestavou. Na první pohled můžeme kapelu řadit k jazzově improvizingové scéně, navádí nás k tomu nástrojové obsazení, časté jazzové postupy – ale Limbo se z těchto pozic dokáže vyhoupnout k nedefinovatelné poloze, kdy lze mluvit především o hudbě, melodické, trochu melancholické, přesto objevné hudbě, která dokáže podepřít časoprostor.

Kapela nominována na ocenění Anděl v kategorii Jazz&Blues za studiové album Kalimbo.

Frontman Limba, Pavel Hrubý, si pro chomutovský koncert osobně vybral prostory Galeri Špejchar. Bývalá jídelna jezuitské koleje a také místo, kde tehdejší studenti hráli divadlo, Pavla uchvátila.

„Když jsem tam vlezl a zahoukal si, okamžitě jsem byl nadšen určitou „kostelní“ akustikou galerie, kterou málokdy s Limbem můžeme zažít. Tento typ akustiky nás inspiruje k jinému způsobu hraní než v běžných klubových prostorách. A navíc miluji výtvarné umění, tudíž hrát mezi obrazy je vlastně krásný sen,“ vysvětluje Pavel.

Koncertu bude předcházet projekce třicetiminutového filmu k deseti letům kapely. Film vznikl v produkci chomutovské tvůrčí skupiny PRO Social.