Limbo record

Limbo & Copacaband, 20. 10. 17

Limbo CD

Začínáme v 19:30 v bývalém obchodním domě Labuť,
Ruská 655/1, Chomutov.

Vstupné 140 – 200 Kč (plaťte, kolik chcete a můžete).

Výjimečné prostory bývalého Labutiqu v chomutovské Ruské ulici nedávno ožily skvělou akcí v režii Kuprospěchu a Večerů jinak. Jazz pod horami pokračuje stejně vkusně i velkolepě.

LIMBO (CZ / SK / UKR)

Přední free-jazzová formace Limbo přichází po pěti letech s novým albem Details. Vydává label Polí5 Josefa Jindráka.

V historii kapely je to první nahrávka, která byla celá předem připravena a zkomponována.

Neobvykle obsazené kvarteto vytváří na jazzovém základě univerzální hudební koláž. Improvizace, kompozice, komunikace a četné etnické názvuky se výrazně protínají po celou existenci kapely bez jakýchkoliv mantinelů, které by muzikanty omezovaly ve vyjádření. Trendy kapelu nezajímají – jdou svou cestou s jasným a zřetelným názorem. Jejich zásadní inspirací v jazzové historii je legendární band Art Ensemble of Chicago.

Limbo patří již více než 10 let mezi špičku současného českého jazzu. Kapela je rozkročena mezi vícero žánry, v podstatě je nad nimi. Na koncertě zazní skladby právě z nového alba.

Sestava:
Pavel Hrubý – soprano sax, bassclarinet
František Kučera – trumpet, fluegelhorn
Taras Voloshchuk – double bass
Dušan Černák – drums

Doposud čtveřice tvořila převážně prostřednictvím volné improvizace. Což jí dodávalo na originalitě. A tak není divu, že jsem měl obavy, zda ona značná míra jedinečnosti zůstane zachována. Musím se omluvit za tuto svou malověrnost. Album je to skvostné, a to po všech stránkách…
Jan Hocek, His Voice

COPACABAND
Nejen Chomutovští vědí, že Copacaband se zpěvačkou Pavlou Vysoudilovou vždy udělají večer hezčí. Kapela se v současné podobě ustálila někdy v druhé půli roku 2012. Hraje vesměs jazzové standardy a písničky ze spíše mladších období jazzové historie, s mírným důrazem na písně A.C. Jobima a jemu podobných.

Pavla Vysoudilová – zpěv, flétna
Jiří Lang – tenorsaxofon
Josef Řápek – kytara
Jaromír Vrána – piáno
Ladislav Mráz – baskytara
Luboš Zajak – bicí
Jiří Kluch – perkuse

 Jazz pod horami podpořili

   Realizováno za finanční podpory Statutárního města Chomutova

Tvurci skupina pro social