Nejtek-Klápště-Wróblewski-Chalupa, 19. 10. 18

19. října 2018, 20:00
Sklepení osudu,
Revoluční 48/13, Chomutov
——————————
vstupné/entrance/eintritt
130 – 230 Kč (dle vašeho uvážení)

Přidejte se k události na Facebooku

Směsice free jazzu, současné klasické hudby, hudebního minimalismu, elektroniky a improvizace – to vše v podání špičkových muzikantů. Zkrátka to vypadá na další nezapomenutelný hudební zážitek.

Michal Nejtek – klavír
Michal Nejtek je geniální hudební skladatel se širokým záběrem – od hudebních performance, instrumentací skladeb Plastic People of the Universe, jazzových skladeb až po opery. Jeho služby jsou žádané po celé Evropě. Letos Pražské jaro uvedlo jeho symfonii Ultramarine. Slyšet jej hrát na piano je je ovšem taky dost silný zážitek. Hrál nebo stále hraje s Jaromírem Honzákem, s kapelou Limbo, ve vlastním uskupení Nejtek, Tichý, Smetáček. Působí v nové kapele Davida Kollera a v roce 2013 doprovázel v duu akustické turné Michala Pavlíčka.

Miloš Klápště – kontrabas 
Jazzman odkojený rockem, tak představil Miloše Český rozhlas. Je vyhledáváný kontrabasista československé hudební scény. Spolupracoval či spolupracuje s Richardem Müllerem, Sisou Feher s kapelpou Voilá a s mnoha dalšími. Návštěvníci Jazzu pod horami jej moc dobře znají nejen z koncertu Sisy Feher, ale taky jako geniálního improvizátora z kapely Tryptych a Narcisuus in Space, kde úchvatně do akce zapojil analogové syntezátory.

Michal Wróblewski – saxofon
Absolvent Norwegian Academy of Music v Oslu. Pohybuje se mezi českou a norskou scénou. V minulosti vystupoval a nahrával např. s Bigbandem Českého rozhlasu, European Jazz Orchestra, Axelem Dornerem, Frankem Gratkowskim, Brianem Charettem, Františkem Uhlířem, Adamem Tvrdým, Radkem Kramplem, Miriam Bayle, Michalem Nejtkem, Marcelem Bártou a kapelami Bran nebo Zrní …

Jan Chalupa – bicí
Mnohostranně zaměřený bubeník, který v současné době patří mezi nejvyhledávanější hráče nejen na jazzové scéně. Studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka u Jana Linharta, Daniela Šoltyse a Romana Víchy.

 

.

Michal Nejtek – p
Michal Wroblewski – sax
Miloš Klápště – double bass
Jan Chalupa – drums 

Mix of free jazz, contemporary clasical music, minimal music, eletronics and improvisation

REZERVUJTE SI STŮL / BOOK A TABLE

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Projekt Jazz pod horami finančně podpořilo Statutární město Chomutov.

Se vstupenkou na Jazz pod horami získáte 10% slevu na ubytování v Hotelu Sudety.
With a ticket from concert, you will get a 10% discount on accommodation at Hotel Sudety.
Mit einem Ticket vom Konzert erhalten Sie 10% Rabatt auf die Unterkunft im Hotel Sudety.